Свято-Іоанно-Предтеченський чоловічий монастир

Дата публікації: 24 февраля 2010 | Кількість переглядів : 2167 | Категорія: РелігіяМонастир розташований неподалік від села Бедевля, на пагорбі, з якого відкривається чудовий краєвид на Тячів і околиці. Історія заснування Свято-Іоанно-Предтеченського чоловічого монастиря свідчить про те, що він був відкритий трудами і стараннями ієромонаха Боголіпа (Церковника). Після Першої Світової війни о.Боголіп, у сані ієромонаха, повернувся з Росії у с.Бедевлю, де його було призначено сільським священиком. Через декілька років після цього жителі с.Дубового, разом зі своїм настоятелем храму ієромонахом Миколаєм (Мадяром), вирішили відкрити у своєму селі чоловічий монастир. Отець Боголіп схвалив цю ідею та отримав від архієпископа Савватія благословення на будівництво, яке ропочалось у 1925 році. До осені наступного 1926 р. було збудовано невеличку церкву, яку освятив владика Савватій. У 1927 р. був збудований дерев’яний корпус на 14 келій та господарчі приміщення.

Отець Боголіп звернувся до нового правлячого архієрея єпископа Дамаскіна з проханням звільнити його з посади настоятеля приходського храму в с.Бедевля та зарахувати його в число братії скита у Дубовому. Але владика звелів перевести скит із Дубового в Бедевлю і благословив ієром. Боголіпу шукати в Бедевлі місце під майбутній монастир. Таке місце було знайдене за два кілометри на північний захід від села, в урочищі “Горби”. До 1928 р. на вибраному місці було споруджено невеличкий житловий будинок, в якому розміщалися келії та домова церква, після чого всі насельники скита у Дубовому були переселені в монастир у Бедевлю.

У 1940 р., з благословіння єпископа Володимира, архімандрит Боголіп разом з ієромонахом Інокентієм (Чопиком) перевезли з Дубового монастирський храм. Також було збудовано ще один житловий корпус для братії, котрих на той час налічувалось 12 чоловік.

У післявоєнні роки, 1955 року, з допомогою державної влади, монастир у Бедевлі було реформовано з чоловічого на жіночий – монахів розіслано по парафіях, а туди поселили черниць. 1963 року владними структурами монастир, як і багато інших, було закрито. Лише восени 1991 р., трудами колишньої насельниці монахині Віри (Молнар) цей монастир було знову відкрито як жіночий.

Весною 1992 р., з благословення правлячого архієрея єпископа Євфимія (Шутака), було вирішено відкрити у Тячівському районі чоловічий монастир. І в 3-тю неділю по П’ятдесятниці з Свято-Троїцького чоловічого монастиря м.Хуст-Городилово в Бедевлю було направлено п’ятеро насельників (ієром. Іов (Стець), ієром.Симеон (Голубка), ієродияк.Митрофан (Шимон), та двох послушників). Того ж року, рішенням Священного Синоду УПЦ, намісником монастиря було затверджено ієром. Іова (Стеця). У 1992 році на свято Усікновення глави Іоанна Хрестителя єпископ Євфимій освятив фундамент під велику церкву в ім’я хрестителя Господнього Іоанна. Восени 1993 р. було розпочато будівництво, а на свято Різдва Іоанна Предтечі 1994 р., єпископом Євфимієм був освячений престол і церква на честь Почаївської ікони Божої Матері.

1995 року почали зводити куполи великого храму, і перша Божественна літургія, яку очолив єпископ Агапіт (Бевцик), була відслужена в 1999 р. в день пам’яті Усікновення глави Іоанна Хрестителя. А 5 серпня 2001 року, на свято Почаївської ікони Божої Матері, єпископ Хустський і Виноградівський Іоанн (Сіопко) освятив престол і великий храм в ім’я Іоанна Хрестителя.

У монастирі знаходяться шановані благодатні ікони: “Почаївська”, “Всіх скорботних Радість”, св.мч. Трифона, Іоанна Хрестителя зі святими мощами тощо.
Головна
Новини
Сільська Рада інформує
Історія
Туризм
Школа
Персоналії
Спорт
Символіка
Релігія
Архітектура
Фотогалерея
Село Глиняне
Banner 1«    Июнь 2017    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30     Розробка сайту
Підтримка сайту - spasvisual.