Тячівська делегація вшанувала героїв на Красному Полі

Дата публікації: 18 марта 2016 | Кількість переглядів : 145 | Категорія: Новини


В урочистостях взяли участь перші керівники краю, зокрема голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс та голови районних адміністрацій.
Почесну варту несли курсанти Мукачівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. У виконанні духового оркестру обласної філармонії прозвучав Гімн України, після чого хвилиною мовчання присутні пом’янули всіх героїв Красного поля.
Відтак до слова були запрошені Геннадій Москаль, Михайло Рівіс та голова Хустської РДА Назарій Павлій. Вони у своїх виступах закликали закарпатців до єдності, згуртованості та захисту і збереження України, її європейського майбутнього та гідного життя людей.
Символічну пісню на слова Юрія Шипа, музику Василя Поповича „Красне поле” емоційно виконав начальник відділу культури і туризму Хустської РДА, фіналіст 5-го сезону Всеукраїнського телевізійного конкурсу „Голос країни” Іван Пилипець.
Після чого власне і розпочалася церемонія покладання вінків та квітів до Пам’ятного Хреста під мелодію пісні «Ой, над Хустом ворон кряче» у виконанні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору.
Таку почесну місію від Тячівщини виконали голова РДА Василь Дем'янчук та голова районної ради Василь Каганець. В урочистій церемонії покладання квітів до Пам’ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків взяли також Тячівський міський голова Іван Ковач та секретар ради Іван Кричфалушій. Кожен рік вони приходять на Красне Поле, щоб вшанувати пам'ять загиблих земляків, адже тут під Хустом у 1939 році полягло чимало патріотів з Тячівщини. Зокрема і черверо мешканців з села Бедевля, про яких часто згадує 90 - річний Михайло Юрійович Монько, колишній воїн ОУН. За Карпатську Україну він відсидів 10 років в концтаборах. Був засуджений у 22 роки як український націоналіст до пожиттєвого заслання на Колимі. У 1954 році був звільнили із концтаборів і тепер 13 березня Михайло Юрійович святкує своє друге день народження.
Ще один політв'язень з Тячева Андрій Андрійович Бонка за участь у національно-визвольному русі був арештований і більше 10 років відсидів у сталінських таборах. Перебував у 16 таборах, починаючи із Востокураллагу, у Карлагу, в норильських і колимських таборах. Також кожен рік приходить він на Красне Поле, аби вклонитися незламності духу січовиків – земляків, які віддали своє життя за Карпатську Україну.
Учасники зібрання поклали квіти до пам’ятного Хреста загиблим січовикам. Панахиду за загиблими традиційно відслужили священики різних конфесій.

Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting
Головна
Новини
Сільська Рада інформує
Історія
Туризм
Школа
Персоналії
Спорт
Символіка
Релігія
Архітектура
Фотогалерея
Село Глиняне
Banner 1«    Февраль 2017    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28     Розробка сайту
Підтримка сайту - spasvisual.