Голодомор

Дата публікації: 29 ноября 2016 | Кількість переглядів: 242 | Категорія: Новини

Нетлінні сторінки історії

В історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінко - голодомор. пам'яті тих, хто загинув мученицькою смертю від голоду, була організована в Бедевлянській сільській бібліотеці книжкова виставка "Нетлінні сторінки історії" та проведено годину-реквієм "Над білим янголом скорботи - незгасний дух смолоскипу"

Piccy.info - Free Image Hosting

Біля будинку культури 26 листопада рівно о 16 годині були запалені свічки. На вшанування світлої пам'яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 р.р. голова сільської ради Іван Михайлович Рішко оголосив хвилину мовчання. Під музику Моцарта "Реквієм " ведучі - користувачі бібліотеки Гуцул Софія, маркуш Кароліна, Маркуш Михайліна, Тиводар Марина висловила жорстоку правду про ті жахливі часи. У кожного з присутніх защемило серце і покотилась гірка сльоза, слухаючи вірші "Весна" М.Будлянського, "Остання хлібина", молитву Катерини Мотрич за убієнних голодом у виконанні Гуцул Софії. Кров холонула в жилах, коли слухали спогади очевидців, доведених до відчаю селян про такі факти як людоїдство, трупоїдство, поїдання котів, собак. На прикладі цієї трагічності дуже важливо знайти в собі сили пройти за великомучениками історії, пройти за ними дорогою їхнього хресного путі. Не їм це потрібно, а нам - нащадкам і майбутньому поколінню.

Piccy.info - Free Image Hosting

Дитячий майданчик

Дата публікації: 13 октября 2016 | Кількість переглядів: 275 | Категорія: Новини

Майданчик

Вірте друзі, чи не вірте,
Наш майданчик кращий в світі.
А не вірите, тоді
Разом глянути ходім.

Сонце з неба так пече,
Що на гірці гаряче.
Де знайти нам холодок?
Так для цього є грибок!

Каруселі, каруселі,
Діти всі на них веселі.
Бо тут хлопчики й дівчатка,
Всі стрибають мов зайчатка.
Із гойдалки на качалку, -
І так можна аж до ранку!

Piccy.info - Free Image Hosting


За монастирською брамою...

Дата публікації: 19 сентября 2016 | Кількість переглядів: 525 | Категорія: Новини

Piccy.info - Free Image Hosting

На пагорбі, над селом, величавою постаттю зводиться Іоанно-Предтеченський Бедевлянський монастир. Відблиски золотоверхих бань храмів, купаючись у сонячному промінні, тепло огортають всю обитель. Звідси відкривається розлога панорама місцевості – наче на долоні, розстелились навколишні села. Їх стрімкий ритм буденного життя, не торкаючись монастирської брами, проноситься повз, і з висоти пагорба, здається далеким і чужим. Легкий вітерець, перешіптуючись із зеленими травами, навіює спокій. Хоча тут тихо і на подвір’ї немає ні душі, це саме те місце, де майже щодня переплітаються перипетії людських доль – сльози радості і горя, молитви прохання та вдячності, чистосердечні каяття та душевна рівновага…

ФОТОФАКТ! У Бедевлі вирощують кавуни та дині!

Дата публікації: 31 августа 2016 | Кількість переглядів: 207 | Категорія: Новини

Щоб переконатися в цьому, досить завітати на обійстя Полянських, що мешкають по вулиці Тепличній у Бедевлі.

Piccy.info - Free Image Hosting

Футбольний матч між збірною ветеранів українського футболу та футболістами с.Бедевля.

Дата публікації: 9 августа 2016 | Кількість переглядів: 258 | Категорія: Новини


Відбувся матч між зірками українського футболу та футбольною командою с.Бедевля "Беркут". На сільському стадіоні зібралося багато людей, для того, щоб не пропустити цю подію.

Piccy.info - Free Image Hosting


Оголошення

Дата публікації: 4 августа 2016 | Кількість переглядів: 231 | Категорія: Новини


Запрошуємо всіх бажаючих прийти на футбольний матч, який відбудеться 7 серпня о 14 годині за київським часом на сільському стадіоні. Матч відбудеться між збірною ветеранів с.Бедевля та легендарними зірками українського футболу, таких як Хлус Віктор( чемпіон СРСР, володар кубку СРСР), Володимир Бессонов( футболіст, півзахисник,пізніше український футбольний тренер), Леоненко Віктор( шестикратний чемпіон України, трьоразовий володар кубку України, провів за збірну України 25 матчів), Олександр Радченко( футболіст, захисник, колишній гравець збірної України. За збірну України зіграв 17 матчів), Сергій Беженар( український футболіст, захисник, колишній гравець збірної України,чотириразовий чемпіон України, володар кубку України), Олександр Дамін(чемпіон СРСР), Саленко Олег(двохразовий чемпіон СРСР, володар кубку СРСР) та ін. Не пропустіть!


Piccy.info - Free Image Hosting[/url]

71-а річниця Дня Перемоги

Дата публікації: 11 мая 2016 | Кількість переглядів: 303 | Категорія: Новини


Бедевляни відзначили 71- річницю Перемоги у Другій світовій війні. Ряди ветеранів дедалі рідшають . У селі їх залишилось п'ятеро. На мітингу біля пам'ятника був присутній лише один ветеран Маркуш Василь Михайлович.

Piccy.info - Free Image Hosting
Piccy.info - Free Image Hosting

А до інших ветеранів з привітальним словом навідувались голова сільської ради Іван Михайлович Рішко, секретар Левко Вікторія Василівна та завідуюча бібліотекою Пастернак Поліна Миколаївна. Адресували гарні побажання, вручали квіти, подарунки.
Зеленню садів і цвітущим городом зустрів нас на обійсті ветеран Дебич Іван Васильович (1920 р.н.) Радий, що біля нього невістка Олена з дітьми і внуками.


Piccy.info - Free Image Hosting

Тиводар Терезія Василівна, яка того року відзначила 90-річчя, не змогла прийти на урочистості, але дуже вдячна була за привітання на дому.


Piccy.info - Free Image Hosting

Полянський Андрій Васильович (1925 р.н.) радо зустрів нас, здоров'я не дозволило прийти на зустріч біля пам'ятнику, але він дуже вдячний, що в селі не забувають про нього.


Piccy.info - Free Image Hosting

Тиводар Іван Іванович старший від усіх ветеранів села, бадьорий, ділится спогадами про війну. Від усієї душі
дякував за відвідування.

Piccy.info - Free Image Hosting


Тячівська делегація вшанувала героїв на Красному Полі

Дата публікації: 18 марта 2016 | Кількість переглядів: 377 | Категорія: Новини


В урочистостях взяли участь перші керівники краю, зокрема голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс та голови районних адміністрацій.
Почесну варту несли курсанти Мукачівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. У виконанні духового оркестру обласної філармонії прозвучав Гімн України, після чого хвилиною мовчання присутні пом’янули всіх героїв Красного поля.
Відтак до слова були запрошені Геннадій Москаль, Михайло Рівіс та голова Хустської РДА Назарій Павлій. Вони у своїх виступах закликали закарпатців до єдності, згуртованості та захисту і збереження України, її європейського майбутнього та гідного життя людей.
Символічну пісню на слова Юрія Шипа, музику Василя Поповича „Красне поле” емоційно виконав начальник відділу культури і туризму Хустської РДА, фіналіст 5-го сезону Всеукраїнського телевізійного конкурсу „Голос країни” Іван Пилипець.
Після чого власне і розпочалася церемонія покладання вінків та квітів до Пам’ятного Хреста під мелодію пісні «Ой, над Хустом ворон кряче» у виконанні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору.
Таку почесну місію від Тячівщини виконали голова РДА Василь Дем'янчук та голова районної ради Василь Каганець. В урочистій церемонії покладання квітів до Пам’ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків взяли також Тячівський міський голова Іван Ковач та секретар ради Іван Кричфалушій. Кожен рік вони приходять на Красне Поле, щоб вшанувати пам'ять загиблих земляків, адже тут під Хустом у 1939 році полягло чимало патріотів з Тячівщини. Зокрема і черверо мешканців з села Бедевля, про яких часто згадує 90 - річний Михайло Юрійович Монько, колишній воїн ОУН. За Карпатську Україну він відсидів 10 років в концтаборах. Був засуджений у 22 роки як український націоналіст до пожиттєвого заслання на Колимі. У 1954 році був звільнили із концтаборів і тепер 13 березня Михайло Юрійович святкує своє друге день народження.
Ще один політв'язень з Тячева Андрій Андрійович Бонка за участь у національно-визвольному русі був арештований і більше 10 років відсидів у сталінських таборах. Перебував у 16 таборах, починаючи із Востокураллагу, у Карлагу, в норильських і колимських таборах. Також кожен рік приходить він на Красне Поле, аби вклонитися незламності духу січовиків – земляків, які віддали своє життя за Карпатську Україну.
Учасники зібрання поклали квіти до пам’ятного Хреста загиблим січовикам. Панахиду за загиблими традиційно відслужили священики різних конфесій.

Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting

Piccy.info - Free Image Hosting

Головна
Новини
Сільська Рада інформує
Історія
Туризм
Школа
Персоналії
Спорт
Символіка
Релігія
Архітектура
Фотогалерея
Село Глиняне
Banner 1«    Март 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031Підтримка сайту - spasvisual.