Історія Свято-предтеченський чоловічий монастир

Додано: 24 лютого 2010 | Переглядів: 67 | Розділ: Релігія

Історія Свято-предтеченський чоловічий монастир


Засновано цей монастир ігуменом Боголіпом (Церковник) 1925 року в селі Дубовому в урочищі "Вишній Дубовець".

Коли о. Боголіп повернувся з Росії після першої світової війни в сані ієромонаха і його було призначено священиком в село Бедевлю, то селяни Дубового на чолі з настоятелем свого храму ієромонахом Николаєм (Мадар) вирішили будувати в своєму селі чоловічий монастир. Отець Боголіп запалився цією ідеєю і в 1925 році одержав від архієпископа Сав-ватія дозвіл на будівництво. Федір Цубера пожертвував під монастир свій земельний наділ за два кілометри на південний схід від Дубового в урочищі "Вишній Дубовець". Крім землі, він подарував монастиреві й свій будинок, в якому поселилися о. Боголіп та ще 6 послушників (майбутні ієромонахи Сергій (Стойка), Йов (Отойка), Яків (Попович), Серафим (Гайналь), Ігнатій (Чокин). На чолі їх стояв ієромонах Николай (Мадар), бо отець Боголіп обслуговував село Бедевлю та і духовно, і матеріально допомагав у будівництві обителі.

Ченці в 1925 році збудували невеличку церкву, а восени 1926-го обитель навідав архієпископ Савватій, освятив но-возбудоваиу церкву і постриг у мантію послушників монастира.

У 1927 році ченці збудували новий дерев'яний корпус на 14 келій та господарські приміщення.

Монастир у Дубовому проіснував до 1929 року. Тоді чехословацьким урядом було затверджено юрисдикцію Сербської православної церкви на Закарпатті, тому юрисдикція владики Савватія відпала. На Закарпаття прибув єпископ Дамаскин, і о. Боголіп звернувся до нього з проханням перевести його з Бедевлі у Дубове, в побудований ним монастир. Але владика наказав перевести монастир разом із братією з Дубового в Бедевлю.

Отець Боголіп розпочав шукати в Бедевлі місце під монастир і знайшов таке за два кілометри на північний захід від села в урочищі "Горби". Як і. в Дубовому, в Бедевлі знайшлися благочестиві люди, які всіляко допомагали монастиреві. Так, житель села Іван Тіводар (сільське прізвисько Пальчик) подарував під будівництво церкви земельну ділянку. А коли будівництво було документально оформлено, о. Боголіп докупив на пожертвування людей ще невеличку ділянку землі; у 1928 році там збудували для братії невеликий будиночок і при ньому - домову церкву, після чого всі ченці з Дубового перейшли в Бедевлю продовжувати своє аскетичне життя.

У 1940 році з дозволу єпископа Володимира, архімандрит о. Боголіп разом з ієромонахом Інокентієм (Чопик) перевіз з Дубового і монастирську церкву. Було збудовано ще один корпус для ченців. В 1953 році проживало в монастирі тоді 12 ченців: схиархимандрит Боголіп (Церковник), ігумен Василій (Пронін), ігумен Владімір (Пронін), ієромонах Інокентій (Чопик), ієромонах Серафим (Гайналій), ієромонах Сергій (Стойка), ієромонах Дармидонт (Андрешко), ієромонах Іов (Стойка), ієромонах Макарій (Сливка), ієромонах Феодосій (Сочка), ієромонах Тріфон (Чопей), монах Яков (Попович), монах Захарій (Воронович), монах Афанасій (Ковач) та послушники: Василій (Шпортень), Іван (Гасинець), Михаіл (Руснак), Петро (Сметанюк), Юрій (Балаж), які займалися домашнім господарством на монастирській землі і своєю працею поліпшували благоустрій обителі. В 1959 році обитель була закрита. У 1990 році почалося відродження монастиря.

З благословінням намісника Свято-Троїцького чоловічого монастиря архимандрита Єфрема було відправлено для відновлення 6 ченців на чолі з ієромонахом Іовом (Стець). Цьго ж року було збудовано основу (фундамент) під великий храм. Зараз в монастирі збудовано великий храм на честь Іоанна Крестителя і зимній храм на честь Божої Матері Почаївської. Йде будівництво житлового корпусу із трапезним храмом. В монастирі налічується 16 чоловік із них намісник монастиря архімандрит Іов (Стець) благочинний, ігумен Яков (Стець), духовник монастиря ігумен Геннадій (Гарматюк), ризничний ієродиякон Венедикт (Хромей), монах Аліпій (Комарницький), монах Іларіон (Деяк), монах Паісій (Роман), послушники Павло, Іван, Михаіл, Василій, Іван.

В монастирі проводиться суточний круг богослужінь, проводяться вичитки над хворими душевно та тілесно. Братія у вільний від послушаній час займаються художньою обробкою ікон бісером.Є своє підсобне господарство і бджоли. Проводяться літні польові роботи,а також приймають велику участь на будівництві житлового корпусу.


Головна
Новини
Форум
Історія
Туризм
Літопис
Персоналії
Спорт
Символіка
Релігія
Архітектура
Фотогалерея
Село Глиняне

Прогноз погоди.

Прогноз...Banner 1«    Вересень 2010    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 Розробка сайту
     РА "ПОЗИТИВ"

.